Przychodzę również w twojej codzienności…

“Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie…”

Kiedy przyjdziesz i na jakie przyjście każesz mi czekać Panie? Czy jest to przyjście w chwale, którą będzie zwiastować dźwięk ostatniej trąby, czy będzie to przyjście gdy dojdę do kresu mych dni tu na ziemi? Jak czuwać gdy naturalną potrzebą jest odpoczynek, sen? Co będzie, gdy właśnie w takiej sytuacji mnie zastaniesz przychodząc?

Synu, żyj tak, aby twoje serce w każdej chwili było gotowe na przyjęcie Mnie, jakby ta chwila miała nastąpić już za moment. Oczekuj Mnie, jak owe panny z płonąca lampą w dłoni i zapasem oliwy. Czuwaj nad tym, co ci powierzyłem, nie będąc nikomu nic dłużnym, poza wzajemną miłością. Nie chowaj w sercu urazy, kochaj, przebaczaj. Ja nie tylko przyjdę na końcu czasów, nie tylko przyjdę w chwili twojej śmierci, Ja również przychodzę w twojej codzienności. Tu i teraz chciałbym, abyś umiał rozpoznawać Moje przyjście, swój czas nawiedzenia. Czuwaj, abyś umiał rozpoznawać Mnie w sytuacjach i ludziach w których do ciebie przychodzę. Abyś nie wypatrywał Mnie gdzieś daleko, lecz dostrzegał tuż obok siebie.
Tegoroczne rekolekcje adwentowe, w których bierzesz udział, czerpią z życia i postawy mojego ziemskiego ojca. Przyjrzyj się Józefowi w tym, jak on potrafił wyczekiwać i przyjmować przyjście Boga w swojej codzienności. Choć wszystkie jego plany zostały wywrócone do góry nogami, on nie przestawał szukać Bożego sensu tego, czego doświadczał. Jego wiara budowała siłę jego charakteru, dzięki czemu potrafił powiedzieć “tak” Bożej woli i pójść drogą, którą wytyczyły drogowskazy Słowa Bożego. W czasie tegorocznego Adwentu chcę Cię właśnie tego nauczyć.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s